מפרסמים משלמים מיליוני דולרים להעברת המסר שלהם דרך מערכות השידור המסורתיות: טלוויזיה, רדיו ועיתונות מודפסת. מערכות אלו מאפשרות למפרסמים להגיע לקהל רחב, אבל מלבד העלות הגבוהה, יש להן חסרון נוסף: המסר מגיע בסופו של דבר לקהל רחב מאוד של לקוחות שלרובם אין שום עניין לא במוצר ולא בשירות.

גם מנועי החיפוש הם סוג של מערכת שידור, אבל זו מערכת שידור ייחודית עם כללים שונים והפוכים לגמרי. במקום שהמפרסמים ישדרו את המסר שלהם ללקוחות, מנועי החיפוש מהווים "רשת שידור הפוכה", המאפשרת למיליוני לקוחות מדי יום לומר למפרסמים בדיוק מה הם מחפשים. כבר לא צריך לתור אחר לקוחות המחפשים מוצר מסוים, כמו למשל מכונית חדשה, נגן DVD או מכונת כביסה. הסיבה פשוטה: בעידן מנועי החיפוש, הם, הלקוחות, מחפשים מה שהם מתעניינים בו. בתור מפרסמים עליכם רק לדעת כיצד להעריך בצורה מדויקת את דרישות הצרכנים. ספר זה, שחיברו קווין לי וקתרין סדה ואשר אותו ערך זהר עמיהוד, יראה לכם בדיוק כיצד לעשות זאת.

קווין וקתרין הם שני "שועלי-קרבות" ותיקים בתחום הפרסום בתשלום על סוגיו השונים. שניהם הרצו וכתבו על הנושא, הרבה לפני ש-Google הפך למושג שגור בפי כל, ולפני שכל תוכנות הפרסום שבשימוש כיום הגיעו לרמתן הנוכחית. הם יכולים לספר לכם סיפורים על הימים שבהם היה עליהם לעבוד עם מערכות שבהן צריך היה לרכוש מודעות על בסיס מילות מפתח שונות, או לנהל מעקב פעיל אחר פערי הצעות מחיר (bid gaps) שהיו עלולים לעלות למפרסם ביוקר. תכונות שכיום אנו מתייחסים אליהן כחלק בלתי נפרד מתוכנות הפרסום, לא היו בשימוש גם כשהתחילו את דרכן בתחום. למעשה, אחת הסיבות שבזכותן אנו נהנים ממגוון השירותים שקיים היום היא עבודתם החלוצית של יחידים, שנועדה לגייס תמיכה ולהביא לשינוי על ידי חינוך התעשייה.

זהר עמיהוד, מומחה שיווק באינטרנט ושותף גוגל Google Partner הכיר בתרומה של קווין וקתרין לנושא הפרסום בגוגל ובאיכויות של הספר שכתבו והחליט לתרגם אותו, כמובן עם התאמה לשוק הישראלי.

ספר זה מהווה המשך ישיר לפעילות החינוך וההדרכה של מחבריו. הוא יציג בפניכם את השלבים הבסיסיים ביותר שעליכם ללמוד לפני שתוכלו לעסוק בפרסום במנועי חיפוש. בנוסף, הוא יציג את כל הנושאים המתקדמים הנחוצים לאלה מביניכם שרוצים להרחיב את הידע שלהם בתחום.

מנועי חיפוש מהווים אומנם סוג של מערכת שידור, אבל אינכם זקוקים לתקציב של מיליוני שקלים, או דולרים, כדי להתחיל להשתמש בה. כל עסק יכול להתחיל לקדם את עצמו בתקציב של כמה עשרות שקלים בלבד. במהרה תבינו את העוצמה האמיתית של מנועי החיפוש. הרי לא לשווא משקיעים המוני מפרסמים בכל רחבי העולם סכומי כסף שהפכו את הפרסום באתרי החיפוש לתעשייה של מאות מיליארדי דולרים.

אני מקווה שתלמדו בעזרת הספר שבידיכם, כדי שתוכלו לנצל את היתרונות של פרסום במנועי החיפוש! אף מדיה פרסומית אחרת לא מניבה תוצאות כה מיידיות ומדידות. אני משוכנע שלאחר שתנסו לפרסם במנועי חיפוש לא תבינו איך לא גיליתם את זה קודם – ורק תקוו שהמתחרים שלך לא יגלו זאת לעולם.

לחץ כאן כדי לראות האם הספר מיועד לך?

תגובות לא מופעלות