זהר עמיהוד @ 13:21 ← מרץ 5th, 2014

אם אתה רוצה שיראו וילחצו על המודעה שלך, המודעה שלך צריכה להופיע בחלון הראשון בתוצאות החיפוש של גוגל. אם המחיר המקסימלי לקליק נמוך מידי המודעה שלך תופיע בעמוד הראשון אבל לעיתים נדירות. לגוגל, פשוט לא יהיה "חשק" להציג אותה במחיר כזה.

צריך להבין, אמנם גוגל גובה ממך לפי קליק, אבל הוא למעשה מוכר לך שטח תצוגה או שטח מדף, ממש כמו בסופר. כי שגוגל ייתן לך מקום טוב (שטח מדף) הוא צריך להשתכנע שהמודעה שלך עובדת ומכניסה כסף. לכן, למרות שמחיר הקליק שנתת נמוך, זה לא מונע מגוגל לבחון את המודעה שלך בעמוד הראשון ולראות כמה לחיצות היא מביאה, כי בסופו של יום, הרווח של גוגל הוא מכפלה של המחיר לקליק כפול מספר ההקלקות.

המחיר כדי להיכנס לדף הראשון בנוי על התאמה מדוייקת של הביטוי שחיפשת. בהחלט יכול להיווצר מצב בו בהתאמה רחבה ו/או בהתאמה לביטוי המודעה תופיעה במיקומים שונים מאשר הביטוי המדוייק.

למי שמפרסם בעולם, למשל בארה"ב, ולא רק בישראל, כדאי לבדוק את מחיר הקליק בהתאם למדינה, או במילים אחרת, ככול שתספק יותר פרמטרים בעת הבדיקה, כך תקבל הערכת מחיר יותר מדוייקת וזאת מכיון שבכל טריטוריה יש לך מתחרים אחרים, המוכנים לשלם סכומי כסף אחרים, לכל אחד תקציבים משלו ויש פרמטרים נוספים אותם יש לקחת בחשבון.

המחירים עשויים להיות שונים במהלך השנה. למשל אם אתה עושה פרסום לקראת יום שישי השחור כנראה שהמחיר יהיה גבוה יותר מאחר בחודש שאחריו.

כאשר אתה מתסכל בקבוצת המודעות שלך, בטור Status, תוכל להבחין היכן המחיר המקסמילי שהצעת נמוך מידי מכדי להיכנס לעמוד הראשון. אם המחיר שהצעת גבוה יותר, לאר תראה דבר. אם המחיר שהצעת נמוך יותר, גוגל כבר ידאג להציג לך הודעה כפי שנראה כאן.

גוגל אומר כי יש להעלות את מחיר הקליק

זאת טירחה לא קטנה לעבוד בכל קבוצות המודעות כדי לאתר ביטויי מילות מפתח שנמצאים רק לעיתים נדירות בדף הראשון. הדרך הקלה היא להפיק דו"ח המציג את עלות הקליק מול המיקום הממוצע.

מחיר הקליק לעמוד הראשון

מחיר הקליק לעמוד הראשון

על ידי התבוננות בנתונים זה בצד זה: מחיר הקליק שאתה מציע, מול מחיר הקליק לעמוד הראשון שגוגל מציג, קל יהיה לך לקבוע אם מילות המפתח שלך מקבלות את הצפייה לה התכוונת.

רק בגלל שמחיר הקליק שלך נמוך מידי כדי להיכנס לעמוד הראשון אינו אומר שאתה חייב להעלות אותו. להיות בדף הראשון אינה מטרה, להיות ריווחי היא מטרה ראוייה ואם מילת המפתח שלך ריווחי בדף שאינו דף אחד, אז בסדר. העלאת מחיר הקליק יכולה להשפיע על הריווחיות ולא מומלץ להיחפז ולהעלות את הקליק רק בגלל שגוגל מציע לך לעשות כן.

המחיר לעמוד הראשון נקבע על פי פרמטרים רבים: אחוז הקלקה, רלוונטיות מילות מפתח למודעה, איכות דף הנחיתה וגם הצעות המתחרים שלך.


תגובות לא מופעלות