זהר עמיהוד @ 22:03 ← אוגוסט 30th, 2013

הנה רשימה של הגדרות מסע פרסום שיש לשים אליהם לב במיוחד. שינויים בהגדרות אלה יכולים לעשות "נפלאות" למסע הפרסום שלך.

לפני שאציג את הרשימה, אני רוצה לומר משהו על גוגל, או יותר נכון להזכיר לכולנו שהמטרה של גוגל היא לעשות כסף והרבה כסף. בכל הנוגע למסע הפרסום שלך, גוגל רוצה שהמודעה שלך תופיע כמה שיותר פעמים כדי להגדיל את הסיכוי שילחצו עליה. האם זה בהכרח תואם את הדרישות או היכולת שלך? לא בהכרח ולכן, אתה חייב להיות מעורב בהגדרות.

שינוי הגדרות מסע הפרסום זוהי משימה קלה – רק לחיצה בעכבר, אבל ההשפעה שלה עצומה, אז הנה מה שעליך לעשות:

הגדרות מסע פרסום

עבור על הגדרות מסע הפרסום. ודא כי הגדרת "שיטת הצגה (מתקדם)" ו- "הצגת מודעות: סבב מודעות, מכסת תדירות" מוגדרים כמו שצריך. כמו כן בדוק "מיקומים ושפות" ו- "תזמון מודעה". אם הדוחות שהפקת מורים שמסע הפרסום שלך עובד טוב ביום, אתה צריך להתאים את תזמון הצגת המודעה שלך כדי שתוכל למצות את התקציב שלך הכי טוב שאפשר.

רשתות הפצה: עליך לוודא שאתה יודע היכן תופיע המודעה שלך תוצאות החיפוש של גוגל, תוצאות החיפוש אצל שותפי החיפוש של גוגל ו- רשת המדיה.

סוגי מסעות פרסום

הגדרת סוג מסע פרסום

רשת המדיה כוללת את כל האתרים שמציגים מודעות של גוגל. לא בטוח שזה מה שאתה רוצה, אבל זה בטוח מה שגוגל רוצה: שהפרסומת שלך תופץ והרבה כדי שיגדל הסיכוי שמישהו ילחץ עליה ואתה תשלם.

במידה ואתה רוצה לנהל פרסום במנועי החיפוש וגם ברשת המדיה, אני מציע לך לבנות שני מסעות פרסום נפרדים כדי שתהיה לך שליטה טובה יותר גם בתקציב וגם בניתוח הנתונים.

סוגי התאמה

טעות נפוצה היא לא לבחור בסוג התאמה ולהשאיר את ברירת המחדל של גוגל. ברירת המחדל של גוגל בעניין התאמה נקראת "התאמה נרחבת" או בשפת העם "ללא התאמה" וגם ללא גבולות ואני אסביר.

נניח ובחרת להציג את המודעה שלך כאשר הגולש מחפש "כאבי גב". אם תבחר בהתאמה נרחבת, או כפי שהבנת לא תבחר בסוג התאמה אחרת, אז התאמה נרחבת היא הבחירה, אז גוגל יציג את המודעה בפני כל מי שהקליד "כאבי גב" בתיבת החיפוש. עד כה טוב ויפה. בנוסף, גם מי שהקליד "כאבי גב תחתון" או "כאבי גב כרוניים" יזכה לראות את המודעה שלך – זה לא רק טוב, זה מצוין. אבל עכשיו מגיע ההמשך.

כאשר אתה בוחר בהתאמה נרחבת אתה למעשה נותן רשות לגוגל להציג את המודעה שלך לא רק למי שכלל את הביטוי "כאבי גב" בתיבת החיפוש, אלא גם כל ביטוי שגוגל חושב שהוא כמו "כאבי גב", למשל "כירופרקט". אם מישהו חיפש "כירופרקט" סימן שהוא מחפש… כירופרקט ולא משחה ולא דיקור סיני. האם אתה כירופרקט? גוגל גם עשוי לחשוב כי המודעה שלך בנושא כאבי גב יכולה להיות רלוונטית למי שחיפש "כדור נגד כאבים" ולמרות שהמילה "גב" לא נמצאת בביטוי החיפוש, גוגל יציג את המודעה – זוהי התאמה נרחבת.

במרבית המקרים "התאמה נרחבת" היא רחבה מידי ומהצד השני "התאמה מדוייקת" היא יותר מידי הדוקה ולכן יש הרבה מקום לשיפור מסע הפרסום שלך אם תיצור ביטויים בהתאמה לביטוי. אבל זה לא מספיק.

ה"רעש" שגורמת "התאמה רחבה" מכניס הרבה מילים לא רצויות שתצטרך לנקות אותן מידי פעם ולהכריז עליהם כעל מילים שליליות. אתה תראה את זה באחוזי ההקלקה הנמוכים. מצד אחד למילים עם התאמה נרחבת יש הרבה חיפושים ומעט הקלקות וכאשר תסתכל בדוחות תהיה מופתע מהביטויים השונים שגוגל הציג בהם את המודעה שלך, קבלת קליק אבל לא היתה המרה.

מכשירים: גוגל רוצה להציג את המודעות שלך בכל מכשיר שהוא וזה ברור: מחשב שולחני, מחשב נייד, טאבלטים וסמארטפונים – זה מאפשר להציג את המודעה שלך כמה שיותר פעמים. אם אין לך תוכניות לגבי טלפונים חכמים (סמארטפונים) ודפי הנחיתה שלך לא ערוכים לגלישה ממכשירים ניידים אז אתה תבזבז הרבה קליקים לשווא.

בכל מקרה, אני מציע לך להפריד בין מסעות פרסום למחשבים שולחניים לבין כל שאר המכשירים כדי שתוכל לשלוט טוב יותר על הנתונים וגם לנתח בדיוק טוב יותר את ביצועי מסע הפרסום. אבל גם בלי להפריד תוכל לבצע התאמות הצעות מחיר למכשירים ניידים עם דפדני אינטרנט מלאים.

מספר מודעות: אני רואה הרבה בעלי עסקים המסתפקים במודעה אחת לקבוצת מודעות. יצירת מספר הודעות הנה אחת הדרכים הטובות ביותר לשיפור מסע הפרסום. אתה לא יודע מה "יעשה" ללקוח שלך ומה יגרום לו ללחוץ על המודעה. בדיוק לשם כך, יש באפשרותך ליצור מספר מודעות בקבוצה.

לפעמים, גם פסיק קטן יכול לעשות הבדל גדול. למה, ככה? אם זה עובד, אז זה עובד. אני מציע לך שיהיו לפחות 2 מודעות בכל קבוצה כדי שתוכל לראות איזה מודעה עובדת יותר טוב לאורך כל הדרך: גם אחוזי הקלקה וגם אחוזי מכירה. שיהיו לך נתונים, תוכל להשבית את המודעה הפחות טוב ולהקם אחת משופרת תחתיה ושוב לצאת לסבב של בדיקות.


תגובות לא מופעלות