זהר עמיהוד @ 12:02 ← אפריל 25th, 2012

מספר כללים יכולים לגרום לגולשים ללחוץ יותר על המודעות שלך, להביא לדף הנחיתה שלך יותר גולשים וליצור יותר פניות/רכישות. אם אתה מוציא כסף על פרסום, כדאי לך לבחון את המודעות שלך באופן תדיר.

כדי לשפר את ביצועי המודעות שלך, בעיקר אחוזי הקלקה (CTR) ו- אחוזי המרה, עליך לדעת לקבל החלטות על סמך נתונים סטטיסטיים ולא מתוך רגש. אתה גם צריך סבלנות וגישה מסודרת ומובנת כדי שתוכל לעשות את המחקר שלך בהצלחה.

1 הגדר מודעת בסיס

הצעד הראשון הוא להגדיר את מודעת הבסיס ברמת קבוצת המודעות. זוהי המודעה הטובה ביותר מבחינת הביצועים שלה. זה יכול להיות אחוז הקלקה וזה יכול להיות אחוז המרה, מיקום ממוצע וגם מדדים כמו עלות פרסום לרכישה.

2 היה יצירתי

לאחר שהוגדרה מודעת הבסיס, אפשר להתחיל את הניסוי. אפשר לבחון מספר אלמנטים של המודעה אבל צריך לזכור שהמטרה היא לא רק לשפר את התוצאות אלא גם ללמוד מהניסוי ולכם נדרשת פה עבודה מסודרת.

למשל, ניתן לבחון האם הכנסת המחיר לנוסח המודעה ישפיע על אחוזי ההקלקה. ואיך המחיר ישפיע על אחוזי הסגירה? למשל, אפשר לבחון האם מספיק לציין תועלת אחת או שתי תועלות? אפשר לבחון האם יש לציין קריאה לפעולה או לא והאם לנסח מודעות מלאות רגש או "קרות".

3 הכנת החשבון לבחינה ולמדידה

לאחר שברור לך מה אתה הולך לבחון וכיצד ינוסחו המודעות, אני מציע להשהות את קבוצת המודעות הנוכחית ולפתוח קבוצת מודעות אחרת עם אותן מילות מפתח, מודעת הבסיס והמודעות הנוספות שניסחת. שיטה זאת מאפשרת להתחיל קבוצת מודעות בלי היסטוריה ובכך ליצור "סביבה נקייה מהשפעה" על המהלך הנוכחי.

נדרש לחכות פרק זמן עד שיהיה ניתן לנתח את התוצאות. זה תלוי כמובן במספר החשיפות וההקלקות למודעות השונות ולפעמים צריך לעבור שבוע לפחות. הסקת מסקנות על פי מספרים קטנים יכולה להיות הרת אסון לעסק ולכן צריך סבלנות ולחכות עד שיצטברו מספיק נתונים.

במינימום אני הייתי ממתין עד למצב בו יש מאות הקלקות ועשרות אלפי חשיפות, אבל אני יודע שבשווקים ובנישות רבות, לוקח שנים עד שמתקבלים נתונים בהיקף שכזה. בכל מקרה, אני רוצה להסב את תשומת ליבך לעניין כדי שלא תסיק מסקנות מ- 10 קליקים. עשרה קליקים זה לא נתון סטטיסטי שניתן על פיו לקבל החלטה.

4 חזור על התהליך

כל המפרסמים המקצועיים בגוגל אדוורדס מבצעים בחינה של המודעות באופן קבוע. מה שכולנו מחפשים זה את המודעה שעושה שינוי משמעותי ולאורך זמן ויש לנו איזו שהיא רמה של בטחון שאכן אנחנו בוחרים נכון את המודעה המנצחת לפחות לרגע הבחירה.

יש גורמים נוספים היכולים להשפיע על ביצועי המודעה שלנו כמו: תחילת/סוף עונה, עונות השנה, אירוע חדשותי, חגים, חופשות וכדומה, אבל, זה לא צריך להרפות את ידינו מבחינה מתמדת של המודעה שלנו כדי להשיג תוצאות טובות ולאורך זמן.

מתי בפעם האחרונה שינית את מודעות הפרסום שלך? כתוב לי כאן למטה


תגובות לא מופעלות