זהר עמיהוד @ 20:06 ← אוגוסט 11th, 2011

מפרסמים משלמים סכומי עתק כדי להעביר את המסר שלהם דרך מערכות שידור מסורתיות כמו:
טלויזיה, רדיו, עיתונות מודפסת ארצית. מערכות אלה מאפשרות להגיע לקהל רחב, אבל מלבד העלות הגבוהה יש להן חסרון אחד גדול והוא: המסר מגיע לקהל רחב שלרובו אין שום עניין במוצר או השרות.

אתם עוד מעט תפתחו את הטלויזיה ותראו פרסומת שבוודאי לא 'תדבר' אליכם, תאזינו לרדיו ובאמצע תפריע לכם פרסומת שתנסה למכור לכם משהו שלא מתאים כלל לגיל שלכם, למין שלכם, לצרכים שלכם, למשאבים שלכם וכדומה.

גם פייסבוק היא מערכת שידור לקהל הרחב. אמנם אפשר לכוון את הפרסום לפי גיל, מין, תחומי ענין, ארץ וגם השכלה – כל זה טוב ויפה, אבל חסר עוד מרכיב בפרסום.

גם אם הצלחת לפלח את הקהל שלך שאתה חושב שהוא צריך את המוצר ו/או השרות שלך עדיין הקהל שלך לא רוצה. ומה עושה אדם שרוצה?

אדם שרוצה משהו, מחפש. ואיפוא תמצא את מי שמחפש? נכון, בגוגל.

גוגל היא "מערכת שידור הפוכה" ואני אסביר. גוגל מאפשר לאנשים לומר (במשמעות להקליד) מה הם רוצים, ובתגובה הוא, גוגל, מציג להם תוצאות אורגניות וממומנות בדיוק בנושא אותו הם חיפשו.

למשל, אם מישהו נכנס לגוגל ומקליד "השתלת שיניים ביום אחד", מה הוא בדיוק מחפש? בתוצאות החיפוש יוצגו לו תוצאות אורגניות ותוצאות של המפרסמים הרלוונטיות למה שהאיש חיפש: "השתלת שיניים ביום אחד." – בינגו!

אם אתה רופא שיניים ויש לך אתר, כמו למשל ד"ר אבניאלי, תרצה שהאתר שלך יופיע בתוצאות האורגניות (הטבעיות) של גוגל. ואם אין לך אתר, או שהאתר שלך לא נמצא בדף הראשון, הפתרון הוא להופיע בצד המפרסמים.

בעלי עסקים רבים בעולם ובארץ מפרסמים את המודעות שלהם בגוגל בשרות הנקרא AdWords. את ההצלחות של המפרסמים דואגת גוגל להביא לידיעתנו, אבל מה לגבי הכשלונות. יכולה להיות מערכת שכל מי שנכנס לתוכה מרויח/מצליח ובגדול?

כמה שאלות לחימום:
למתי לתזמן את המודעות? רק לימי חול? רק בין 12:00 ל- 16:00?
כמה מסעות פרסום לפתוח? אחד, שניים או עשר?
למה המודעה שלי קיבלה ציון איכות 3? (מתוך 10)
כמה מודעות צריכות להיות בכל קבוצת מודעות?
האם לכלול את מספר הטלפון במודעה?
איך יודעים אם מילת מפתח היא רווחית?

האם כל מסעות הפרסום שלכם מצליחים?


תגיות:

תגובות לא מופעלות