זהר עמיהוד @ 19:59 ← יולי 27th, 2011

כלי תצוגה מקדימה של גוגל נועד למפרסמים הרוצים לבדוק את הופעת המודעה שלהם מבלי להפריע לתוצאות החיפוש, ואני אסביר.

אם את ביטוי החיפוש עליו הצעת תשלום עובר קליק מחפשים אלפים ביום, אז החיפושים האישיים שלך, גם אם תעשה אותם באדיקות, לא ישפיעו על התוצאות, אבל אם את הביטוי מחפשים מעטים, ההתערבות שלך יכולה להיות הרת אסון ואתן דוגמה.

נניח ואת הביטוי שאתה חפץ ביקרו מחפשים רק 10 פעמים. ונניח, רק לשם הדוגמה, שאם אתה לא תחפש או במילים אחרות, תתערב במספר החיפושים, יהיו 10 חיפושים. באותה נשימה אפשר להניח שגם אם תחפש את הביטוי שעליו הצעת תשלום לפי הקלקה, לא תלחץ על המודעה שלך. נכון!

אנחנו צריכים לעשות עוד הנחה והיא קשורה לאחוז ההקלקה של המודעה שלך. נניח ואחוז ההקלקה הוא 10% – נכון שזה גבוה, אבל זוהי רק דוגמה. מכיון שאתה הרי לא לוחץ על המודעות שלך, הרי הנתונים לא ישתנו לאורך זמן: 10 חיפושים כל יום, הקלקה אחת (10% מתוך 10 = 1 הקלקה) על המודעה שלך כל יום.

עכשיו אתה נכנס לתמונה. אתה, שזה עתה סיימת לבנות את הקמפיין, לנסח את המודעה, עובר לגוגל ומחפש את הביטוי עליו הצעת תשלום פר הקלקה. נניח ובצעת במהלך היום 2 חיפושים ולכן מספר החיפושים לאותו ביטוי הוא כבר לא 10 אלא 12. מכיון שאתה לא לוחץ על המודעה שלך, עדיין יש הקלקה אחת על המודעה שלך, אבל אחוזי ההקלקה הם כבר לא 10% אלא 8.33% ( 1 מתוך 12). ככל שאתה תחפש יותר את המודעה שלך ולא תלחץ, כך ירדו אחוזי ההקלקה.

הירידה באחוזי ההקלקה, מאותתים לגוגל שמשהו במודעה לא עובד, משהו לא בסדר ובסיכומו של יום גוגל מעריך שהמודעה הזאת כבר לא משרתת אותו כפי שהיה בעבר ולכן הוא מוריד אותה בדרוג. כאשר אתה, בעל המודעה, מבחין שהמודעה כבר לא במיקום הרגיל שלה, אלא 2 או 3 מקומות מטה, אתה חושש שמה לא יצלחו עליה ומעלה את המחיר עבור הקלקה.

ככה, במו ידיך, או אצבעותיך, גרמת לכך שמחיר המודעה שלך יעלה והאמת היא לשווא, לחינם.

זהו תפקידו של כלי תצוגה מקדימה, לאפשר לך לערוך חיפושים ולראות את המודעה שלך מבלי להשפיע על מספר החיפושים ומבלי ל"קלקל" את אחוז ההקלקה.

הנה הקישור כלי תצוגה מקדימה של גוגל.


תגיות: , , ,

”כלי תצוגה מקדימה“ ← 4 תגובות


 1. דני

  8 שנה(ים) לפני

  שלום
  למה כשאני עושה חיפוש כלשהו בגוגל אני לא רואה קישורים ממומנים?


 2. זהר עמיהוד

  8 שנה(ים) לפני

  שלום דני
  גוגל מתאים את התוצאות למחפש.
  לאחר זמן גוגל מתחיל "לקרוא" אותך ומבין שאתה מחפש אבל לא לוחץ. זה בסדר,
  אבל אז, למה להראות לך מודעות?, אם ממילא אתה לא מתכוון ללחוץ עליהן.
  זאת הסיבה שגוגל לא מבזבז עליך זמן ומאמץ בלהציג לך מודעות.


 3. מאור

  5 שנה(ים) לפני

  החל מאוקטובר 2015, הכלי כבר לא זמין לגולשים שאינם מחוברים. בנוסף, הוא לא נותן להקליק על מודעות וזה ממש מעצבן כי אי אפשר תמיד לשחזר את דף הנחיתה.
  מה שאני עושה זה להוריד וי פי אן חינמי (יש כאן רשימה מתחלפת של וי פי אנים טובים:
  https://best-vpn.top10rated.me/he/
  ואז אני פשוט גולש מהמדינה הרלוונטית ורואה מודעות בזמן אמת.


 4. זהר עמיהוד

  5 שנה(ים) לפני

  נכון, אבל מה שנדרש ממך זה להרשם לגוגל לאדוורדס. אפשר להירשם עם כרטיס אשראי ולא לשלם.