זהר עמיהוד @ 11:34 ← אפריל 2nd, 2011

גוגל עושה עוד צעד משמעותי כדי להציג בפנינו, הגולשים, את התוצאות הטובות ביותר, לא רק תוצאות אורגניות אלא גם קישורים ממומנים. יכולת חדשה בשם 'גוגל פלוס אחד' או 1+ נועדה בדיוק לשם כך.

כבר מזמן שגוגל לוקחת בחשבון תוצאות מרשתות חברתיות במיוחד Twitter אבל גם פייסבוק ו- Digg ועוד רשימה ארוכה של רשתות חברתיות, אבל 1+ מצביע על כניסה לעולם חדש לגמרי.

בקיצור, לחצן 1+ מאפשר לגולשים המבצעים חיפוש וצופים בתוצאות החיפוש להמליץ על תוצאות חיפוש ו/או מודעות ממומנות. ההמלצות האלה נרשמות בפרופיל של כל משתמש בגוגל ויוצגו רק לחברים של אותו פרופיל, וכך זה נראה:

לחיצה על הלחצן 1+ (כמובן, כאשר אתה נמצא בחשבון שלך בגוגל) ו"המלצתך" נרשמה.

החברים שלך שיבצעו חיפוש יוכלו לראות את ההמלצות של החברים שלהם ואתה ביניהם.

בין אם זה התשובה של גוגל לכפתור Like של פייסבוק או לא, זהו צעד בעל משמעות לכל מי שמתעסק בפרסום ממומן. עכשיו, יש גם לקוחות שמצביעים וחברים שמשפיעים.

אז מה המשמעות לגבינו המפרסמים? המודעות שלנו צריכות להיות יותר ראויות, מנוסחות כהלכה והייתי אומר, אולי אפילו מבדחות וכל זאת כדי לגרום ללחיצת Like, סליחה 1+.

מה אני יכול לעשות? ובכן, אפשר לומר, בסדר… גוגל מציגים 1+ אבל לא יודעים מה בדיוק לעשות עם זה. אולי זה נכון, לכרגע, אבל לא נראה לי שחברה כמו גוגל תירה משהו לאויר בלי כוונת מכוון. עדיין מוקדם לקבוע כיצד זה ישפיע ואיך וכמה גוגל יתחשבו בהמלצות, אבל זה שם וכדאי כבר להערך לזה.

מה אתה חושב? האם הצבעות בלחיצה על 1+ ישנו את תוצאות החיפוש?


תגובות לא מופעלות