זהר עמיהוד @ 13:53 ← דצמבר 5th, 2010

צור ניסוי עם גוגל אדוורדסגוגל ממשיכה ביצירת אפשרויות חדשות לניהול מסעות הפרסום. אפשרויות שנותנות כלים נוספים בידי המפעילים קישורים ממומנים למטב את השקעתם הכספית ולייצר יותר הכנסות. גוגל מגדילה בכך את היכולת שלה להביא מפרסמים אחרים שעד כה בחרו שלא לפרסם בגוגל ו/או להגדיל את התקציבים שהם מקצים. מעבר לכך, גוגל מפתחת חלקים, שעד כה יוצרו על ידי חברות תוכנה והשימוש בהם עלה כסף. עכשיו, גוגל מציעה אותם חינם, למפרסם ללא קשר לגודל התקציב שלו בגוגל.

צור ניסוי או בקיצור
AdWords Campaign Experiments – ACE

למעשה, אפשר לעשות ניסוי בכל אחד ואחד מהפרמטרים של מסע הפרסום או קבוצת המודעות: מחיר מקסימלי, התאמה של מילות מפתח, שעות פעילות, התקנים ועוד. ניתן לבדוק את ביצועיה של קבוצת המודעות עם השינוי וללא השינוי ולהסיק מהם מסקנות ואני מניח שאתה עושה ניסויים שכאלה בשוטף.

יש שתי בעיות עיקריות בניסויים שכאלה:

האחת, הביצוע של "לפני" והביצוע של "אחרי" אינם נערכים באותו זמן. אם הגדרת את הניסוי למהלך של שבוע, אז שבוע אחד יוגדר כניסוי לפני, כשהוא יסתיים תערוך את השינוי והשבוע שאחריו יוגדר כניסוי "אחרי". לאחר שיסתיימו השבועיים, תציג את הנתונים, תבחן את הביצועים זה מול זה ותסיק מסקנות. אז מה רע בצורת ניסוי שכזאת? הבעיה היא שהניסויים נערכו בתקופת זמן שונה ויש לזה משמעות. אם אתה מוכר בגדים, שבוע אחד חם ושבוע שני קר (יחסית) יכולים להשפיע על התוצאות. אם אתה מוכר שירותי ספא, שבוע שני של החודש (אז לאנשים יש יותר כסף) שונה משבוע שלישי (שם יש להם פחות כסף והם חושבים על איך לגמור את החודש) וכדומה.

השנייה, לניסויים שכאלה אין תקיפות סטטיסטית. כדי להסיק מסקנות מהניסוי צריך שיתקיימו מספר תנאים. אני לא מתכוון להרחיב את הנושא של שיטות מחקר ומתן תוקף סטטיסטי לניסוי, אבל זוהי נקודה חשובה ואתן דוגמה. ניסוי פשוט הוא ניסוי של פרמטר אחד, אבל מה קורה אם בניסוי נכללים שניים, שלושה ואולי יותר פרמטרים. אז, יש תלות בין הפרמטרים שמשפיעה על התוצאה וכאן הדברים מסתבכים.

מה ניתן לבדוק בניסוי?

שינוי מבנה קבוצת מודעות – אם יש קבוצת מודעות ובה מעל 50 ביטויים, תוכל לחלק את הקבוצה ל- 5 קבוצות ולבחון את השינוי על הביצועים של המודעות. האם האסטרטגיה הזאת תשפר את אחוזי ההקלקה? תחושת הבטן שלי אומר שכן: ככל שקבוצת המודעות קטנה יותר, היא גם יותר ממוקדת, ניתן להתאים לה מודעות יותר מדוייקות וזה עשוי לשפר לא רק את אחוזי ההקלקה (CTR) אלא גם את אחוזי ההמרה. אבל, אין כמו ניסוי להוכחת הנקודה. נסה בעצמך.

הוספת מילות מפתח – אתה יכול לבחון קבוצת מודעות בה מילות המפתח בהתאמה רחבה מול אותה קבוצה של ביטויים והפעם בהתאמה לביטוי. מה יקרה לאחוזי ההקלקה ומה יקרה לעלות לקליק? אין דרך לדעת אלא לערוך… ניסוי.

שינוי מחיר מקסימלי לקליק – המחיר שאתה מציע עבור כל הקלקה עשוי לשנות את מיקומה של המודעה. ככל שהמחיר שתציע גבוה יותר, גוגל יהיה נכון להציג את המודעה גבוה יותר. אתה יודע שזה לא הפרמטר היחידי, אבל יש לו משקל גבוה במיקום המודעה שלך. האם מיקום גבוה יותר מביא לך בהכרח יותר קליקים? האם המיקום הגבוה יותר שלך יביא לך יותר קניות?

אם המודעות שלך נמצאות במיקום גבוה, מה דעתך לבחון את מיקום 3 או 4 לעומת הביצועים? הורד את המחיר וראה איך זה משפיע על אחוזי ההקלקה ועל עלות ההפנייה (CPL) או עלות המכירה (CPA).

אלו הן רק חלק מהניסויים שאתה יכול לערוך בחשבון AdWords שלך. ולאחר שהניסוי שהגדרת הסתיים תוכל להחליט האם הוא הצליח ולהחיל את השינויים בחשבון או אם הניסוי לא הצליח, תוכל לחזור במהירות (בלחיצת כפתור) להגדרות הראשוניות של הפרסום ולחשוב על הניסוי הבא.

היכן ניתן למצוא את המקום בו אפשר להגדיר ניסוי?

  1. היכנס למסע פרסום,
  2. בחר בכרטיסיה הגדרות,
  3. גלול מטה (אבל ממש עד למטה)
  4. לחץ על צור ניסוי (ביטא)

בהצלחה


”צור ניסוי של מסע פרסום בגוגל“ ← תגובה אחת


  1. זיו לפיד

    10 שנה(ים) לפני

    תודה על המידע המעניין