זהר עמיהוד @ 23:24 ← אוקטובר 30th, 2010

בכל פעם שמבקר הגיע לדף הנחיתה שלך אחרי שהוא לחץ על מודעת פרסום עליה שילמת לוחץ על לחצן "חזור" (דבר שקורה הרבה פעמים), אתה מוציא כסף על ביקור שלא תרם לך דבר. ייתכן שהוא לחץ "חזור" מכיוןן שהענקת לו חווייה גרועה, אולי כי הוא לא הבין להיכן הגיע ואולי כי יש בעיה טכנית בדף הנחיתה.

שיעור הנטישה של דפי הנחיתה, כפי שמוגדר על ידי גוגל: אחוז הביקורים, או הביקורים בדף יחיד, שהסתיימו בעזיבתו של המבקר דרך דף הכניסה. במילים אחרות, אחוז נטישה הוא אחוז הנבקרים שהגיעו ישירות לדף הנחיתה וזה היה הדף הראשון וגם האחרון אותו הם ראו באתר בעת ביקורם.

כדי למקסם בצורה יעילה את התשואה להשקעה בפרסום בתשלום, עליך למצוא דרכים למזער את "שיעור הנטישה" ככל שניתן, במקביל לפעילות השוטפת של ניהול הצעות המחיר ושאר היוזמות השיווקיות.

בהתאם לסוג המוצר או השריות אליו אתם מפנים ממודעה בתשלום, עליכם לקבוע האם צפייה במספר דפים היא טובה לכם או לא. אם אתם מביאים את התנועה בתשלום לדף נחיתה בו יש למלא דף צור קשר, אז על הגולש להסתכל בדף אחד בלבד, אבל אם הפנת אותו לדף באתר, כמה עמודים עליו לצפות לפני שיקח החלטה לרכוש או לפנות?

העריכו מחדש את מילות המפתח וקבוצות המודעות והחליטו האם אותן מילות מפתח "שוות" דף נחיתה ייחודי. דף נחיתה ייחודי ישפר בצורה ניכרת את אחוזי ההמרה וייתן מענה טוב יותר לצרכי המחפשים. הדבר יאפשר לכם למזער את אחוזי הנטישה ולשפר את יחס ההמרה, כמו גם את התשואה להשקעה.

שימוש במילות מפתח שליליות עשוי גם הוא לשפר את אחוזי הנטישה וזאת בנוסף להקטנת ההוצאה. ביטויי חיפוש שאינם רלוונטיים עולים כסף, מגדילים את אחוזי הנטישה ולא תורמים דבר – להיפך, הם עושים נזק. הסיבה לכך היא שהגדרת התאמה רחבה ועכשיו זה הזמן לחסום ביטויים לא קשורים. המחפשים אינם מודעים מראש לחוסר הרלוונטיות של המפרסם, אך חוזרים מייד לדף התוצאות לאחר שחייבו את חשבונך לשווא.


תגובות לא מופעלות