זהר עמיהוד @ 22:16 ← יולי 8th, 2010

עיקר ההשקעה בפרסום במנועי החיפוש משמשת לרכישת מיקומים בתשלום (paid placements), או בשמם האחר, תשלום-עבור-מיקום (PFP – pay-for-placement). אין להיבהל מהמונחים האלה. אנחנו עדיין מדברים על PPC, אלא ש- PFP הוא חלק מ-PPC.

פלטפורמות המודעות של מנועי החיפוש מאפשרת לך לפרסם מודעות בזמן אמת, ברגע שבו מחפש הלקוח את הביטוי שהקלדתם. כדי שהמודעה שלך תופיע, עליך להגיש הצעות-מחיר (bid). אם תגיש הצעות מחיר גבוהות יותר מהמתחרים שלך, על אותו ביטוי, סביר להניח שהמודעה שלך תופיע לפניו. במילים אחרות, הצעות המחיר קובעת את מיקום המודעה ולכן שיטת פרסום זאת נקראת גם paid placement. זהו מכרז מתמשך שבו גובה הצעת-המחיר הנדרשת להשתתפות או להשגת מיקום מסוים נקבע על פי שילוב בין הצעות-המחיר שהגישו המתחרים שלכם והאלגוריתם של מנוע החיפוש.

אמרתי קודם, שמחיר גבוה שהצעת עבור כל קליק למודעה שלך עשוי לגרום לכך שגוגל יציג אותה לפני המודעה של המתחרים שלך עד ש… גוגל יבין, בדרך כלשהיא, שמודעות המתחרים עובדות יותר טוב מהמודעה שלך.

נניח והצעת 150 שקל עבור כל קליק, מחיר מופקע לכל הדעות. אז קודם כל דבר הרגעה: גוגל לא יגבה ממך 150 שקל עבור כל לחיצה. זהו המקסימום שאתה מציע וגוגל בענין הזה משחק מישחק הוגן והוא לא יגבה ממך את המחיר המקסימלי שהצעת למרות שנתת בידו את האפשרות לעשות כן.

נמשיך עם אותה הצעה של 150 שקל לקליק. ברור לך שגוגל יציב את המודעה שלך לפני כל המודעות של המתחרים שלך. אבל מה יקרה למיקום שלך אם אף אחד או מעטים בלבד ילחצו על המודעה שלך?

גוגל, כידוע לך, עושה את הרווח שלו ממודעות שלחצו עליהן. במילים אחרות, מה שנכנס לקופה של גוגל זה התשלום לקליק כפול מספר הקליקים. מה קורה להכנסה כאשר המחיר לקליק הוא 150 שקל ו- מספר הקליקים הוא אפס? נכון, גוגל לא מרויח. ואז מה הוא יעשה? הוא יוריד את המודעה של ה- 150 שקל למיקום שני או שלישי ובמקומה ישים מודעה אחרת.

אבל זה לא הקריטריון היחיד למיקום המודעה שלך.

את שאר הפרטים תוכל לקרוא בספר "הגדל את הכנסות העסק שלך באמצעות פרסום גוגל Google AdWords" בהוצאת הוד-עמי.


תגיות:

תגובות לא מופעלות